
Aktor · Aktor głosowy · Scenarzysta
Gilbert Gottfried
Gilbert Gottfried wystąpił(a) w Filmy: 68 i Seriale: 73, w latach 1980–2023. Na Nahoko: Filmy: 28 i Seriale: 57. Do najbardziej znanych tytułów należą: Aladyn, I kto to mówi 2 i Kochany Urwis.
- Urodzenie
- 28 lutego 1955
- Miejsce urodzenia
- Coney Island, Stany Zjednoczone
- Wzrost
- 160 cm
- Śmierć
- 12 kwietnia 2022 (wiek: 67)
- Znany również jako
- Gilbert Jeremy Gottfried, Гилберт Готтфрид, Gilbert Gottfried
- Działalność
- Aktor · Aktor głosowy · Scenarzysta · Producent
- Narodowość
- Stany Zjednoczone
- Początek kariery
- 1980
- Dzieci
- 2
Wikipedia · Wikidata · IMDb · Instagram · X · Facebook · TMDB · Oficjalna strona
Znany z
★ 8,0
★ 4,7Wypożycz/kupI kto to mówi 21990
★ 5,5Wypożycz/kupKochany Urwis1990
★ 5,0Wypożycz/kupKochany urwis 21991
★ 6,4Przygody Forda Fairlane'a1990
★ 5,4Wypożycz/kupPodrywacz1997
★ 6,0Autostrada do piekła1991
★ 5,3Oszołom Show1997
★ 6,9Cyberłowcy2002
★ 4,2Abnormal Attraction2018
★ 3,7Wypożycz/kupFunky Monkey2004
★ 5,9Director's Cut2016
★ 5,0Critters: A New Binge2019Gdzie obejrzeć
Polska
Obecnie w streamingu w kraju Polska: 22 z 85 tytułów.
Dostępność: JustWatch · TMDB
Biografia
Biografia po angielsku
Gilbert Jeremy Gottfried (February 28, 1955 - April 12, 2022) was an American actor and stand-up comedian. Gottfried's persona as a comedian features an exaggerated shrill voice and emphasis on crude humor. His numerous roles in film and television include voicing the parrot Iago in Disney's Aladdin animated films and TV show, Digit LeBoid in the PBS Kids show Cyberchase, and Kraang Subprime in Teenage Mutant Ninja Turtles. Gottfried was the voice of the Aflac Duck until 2011. He appeared in the critically panned commercial hit Problem Child in 1990. Since 2014, Gottfried has hosted a podcast, Gilbert Gottfried's Amazing Colossal Podcast, which features new episodes each week featuring discussions of classic movies and celebrity interviews, most often with veteran actors, comedians, musicians and comedy writers.[2] Gilbert, a documentary film on Gottfried's life and career, was released in 2017.
Źródło: Wikipedia (CC BY-SA)
Kariera w liczbach
Częsta współpraca
Filmografia 85
2023
- Royal CrackersSerialSerial · jako The Fixer (głos) · Odcinki: 1
★ 6,4
2022
- Minions & More 2FilmFilm · jako Infestor (głos)
★ 6,4
2021
- Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBobaSerialSerial · jako Shecky (głos) · Odcinki: 1
★ 3,7
2020
- Uśmiechnięci PrzyjacieleSerialSerial · jako God (głos) · Odcinki: 1
★ 8,5
2019
- The Masked SingerSerialSerial · jako Special Message (video) · Odcinki: 1★ 5,8
- Critters: A New BingeSerialSerial · jako Uncle Murray · Odcinki: 8★ 5,0
2018
- Abnormal AttractionFilmFilm · jako Pig Man★ 4,2
2017
- Wspaniała pani MaiselSerialSerial · jako Strip Club MC · Odcinki: 1
★ 8,6 - Animal CrackersFilmFilm · jako Mario Zucchini (głos)★ 5,8
- GilbertFilmFilm · w roli samego siebie★ 7,6
2016
- The ComedianFilmFilm · jako Gilbert Gottfried★ 5,8
- Życie animowaneFilmFilm · w roli samego siebie★ 7,4
- Justice League ActionSerialSerial · jako Mr. Mxyzptlk (głos) · Odcinki: 3★ 7,5
- The Last LaughFilmFilm · w roli samego siebie

★ 6,8 - Director's CutFilmFilm · jako Superintendent★ 5,9
2014
- Milion Sposobów, jak Zginąć na ZachodzieFilmFilm · jako Abraham LincolnWypożycz/kup★ 6,1
2013
- Młodzi Tytani: Akcja!SerialSerial · jako The Coal Miner (głos) · Odcinki: 1

★ 5,8
2012
- Jeden gniewny CharlieSerialSerial · jako Dudley · Odcinki: 1★ 6,6
- Wojownicze Żółwie NinjaSerialSerial · jako Kraang Sub-Prime (głos) · Odcinki: 3
★ 7,9
2011
- OdcinkiSerialSerial · jako Gilbert Gottfried · Odcinki: 1★ 7,8
2009
- Jack i magiczna fasolaFilmFilm · jako Grayson★ 4,7
2008
- Seth MacFarlane's Cavalcade of Cartoon ComedySerialSerial · jako Gilbert Gottfried (głos)★ 6,3
2007
- Zagroda według OtisaSerialSerial · jako Barn Buddy (głos) · Odcinki: 1★ 5,8
- HecklerFilmFilm · w roli samego siebie★ 6,1
2006
- Rockefeller Plaza 30SerialSerial · jako Gilbert Gottfried (głos) · Odcinki: 1
★ 8,3 - Hannah MontanaSerialSerial · jako Barney Bittman · Odcinki: 1
★ 5,5 - 'Til DeathSerialSerial · jako Tommy · Odcinki: 2★ 6,6
- Farce of the PenguinsFilmFilm · jako I'm Freezing My Nuts Off Penguin (głos)★ 4,1
2005
- The AristocratsFilmFilm · w roli samego siebie★ 6,4
- Mój partner z sali gimnastycznej jest małpąSerialSerial · jako Rick Platypus (głos) · Odcinki: 1★ 5,8
2004
- Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeńFilmFilm · jako Duck (głos) (nie w napisach)Wypożycz/kup★ 6,8
- The Angry Video Game NerdSerialSerial · jako Fred Fucks · Odcinki: 1★ 8,5
- KosmolotySerialSerial★ 6,8
- Funky MonkeyFilmFilm · jako Dr. SpleenWypożycz/kup★ 3,7
2003
- Penn & Teller: Bullshit!SerialSerial★ 8,2
2002
- CyberłowcySerialSerial · jako Digit (głos) · Odcinki: 136★ 6,9
2001
- Wróżkowie chrzestniSerialSerial · jako Dr. Bender / Wendell / Dr. Bender / Wendell Bender (głos) · Odcinki: 2
★ 7,2 - Mroczne przygody Billy'ego i MandySerialSerial · jako Santa Claus · Odcinki: 1
★ 7,6 - Cafe MyszkaSerialSerial · jako Iago (głos) · Odcinki: 7★ 7,5
2000
- CSI. Kryminalne zagadki Las VegasSerialSerial · jako Stand-Up Comedian · Odcinki: 1
★ 7,7 - ClerksSerialSerial · jako Jerry Seinfeld / Patrick Swayze (głos) · Odcinki: 1★ 7,4
- Son of the BeachSerialSerial★ 6,9
1999
- Family Guy: Głowa rodzinySerialSerial · jako Horse / Dog Whistle / Gilbert Gottfried (głos) · Odcinki: 1
★ 8,1 - SpongeBob KanciastoportySerialSerial · jako Sal (głos) · Odcinki: 1

★ 8,2 - DilbertSerialSerial · jako The Troll (głos) · Odcinki: 1★ 7,3
1998
- Doktor DolittleFilmFilm · jako Compulsive Dog (głos)
★ 5,5 - BeckerSerialSerial · jako Alan · Odcinki: 1★ 7,3
- Zapasy na śmierć i życieSerialSerial★ 6,9
- HerkulesSerialSerial · jako Clion (głos) · Odcinki: 1
★ 6,6 - V.I.P.SerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1★ 4,3
- ChalkZoneSerialSerial★ 6,5
- NoddySerialSerial · jako Jack Frost · Odcinki: 1★ 5,6
1997
- PodrywaczFilmFilm · jako Tony the DoormanWypożycz/kup★ 5,4
- Niedźwiedź w dużym niebieskim domuSerialSerial★ 6,9
- Oszołom ShowFilmFilm · jako Harry Karp★ 5,3
- Prawo i porządek: Sekcja specjalnaSerialSerial · jako Leo Gerber · Odcinki: 2

★ 6,9
1996
- SupermanSerialSerial · jako Mr. Mxyzptlk (głos) · Odcinki: 2★ 8,1
- Słodkie zmartwieniaSerialSerial · jako DMV Examiner · Odcinki: 1★ 5,9
- Muppets TonightSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1★ 7,7
1995
- Dr. Katz, Professional TherapistSerialSerial · jako Gilbert (głos) · Odcinki: 2★ 7,7
1994
- CalineczkaFilmFilm · jako Berkeley Beetle (głos)
★ 6,3 - AladynSerialSerial · jako Iago (głos) · Odcinki: 86★ 7,3
- DuckmanSerialSerial · jako Art De Salvo (głos) · Odcinki: 4★ 7,7
- Prywatka 3FilmFilm · jako Luggage Clerk★ 4,7
1993
- Beavis i Butt-headSerialSerial · jako Gus Baker (głos) · Odcinki: 1★ 7,5
- Rocko's Modern LifeSerialSerial★ 7,9
1992
- AladynFilmFilm · jako Iago (głos)
★ 8,0 - Mad About YouSerialSerial · jako Spanky's Master · Odcinki: 1★ 6,8
1991
- Ren i StimpySerialSerial · jako Jerry, the Bellybutton Elf (głos) · Odcinki: 1★ 7,5
- Kochany urwis 2FilmFilm · jako Mr. PeabodyWypożycz/kup★ 5,0
- Autostrada do piekłaFilmFilm · jako Hitler★ 6,0
- Silk StalkingsSerialSerial · jako Joey Mellman · Odcinki: 1
★ 6,6 - Herman's HeadSerialSerial · jako Bob · Odcinki: 1★ 7,2
1990
- I kto to mówi 2FilmFilm · jako JoeyWypożycz/kup★ 4,7
- Kochany UrwisFilmFilm · jako Mr. PeabodyWypożycz/kup★ 5,5
- Przygody Forda Fairlane'aFilmFilm · jako Johnny Crunch★ 6,4
- Czy boisz się ciemności?SerialSerial · jako DJ Roy · Odcinki: 1★ 8,2
- SkrzydłaSerialSerial · jako Lewis · Odcinki: 3★ 7,3
1989
- Up All NightSerialSerial★ 8,5
1988
- Koń mądrzejszy od jeźdźcaFilmFilm · jako The Dentist★ 4,5
1987
- Gliniarz z Beverly Hills IIFilmFilm · jako Sidney Bernstein
★ 6,6 - Świat według BundychSerialSerial · jako Gilbert Gottfried · Odcinki: 1★ 8,1
- A Different WorldSerialSerial · jako Sergeant · Odcinki: 2★ 7,1
1984
- The Cosby ShowSerialSerial · jako Mr. Babcock · Odcinki: 1★ 7,4
- Night CourtSerialSerial · jako Oscar Brown · Odcinki: 3★ 7,7
Inne tytuły 105
Nie ma ich w naszym katalogu: te linki otwierają TMDB.
2025
- When We Went MAD!FilmFilm · w roli samego siebie
2024
- Drew Friedman: Vermeer of the Borscht BeltFilmFilm · w roli samego siebie
2023
- A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special HappenedFilmFilm · w roli samego siebie
- Mortal Kombat Legends: Cage MatchFilmFilm · jako David Doubldy (głos)
2022
- Dark Side of ComedySerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 2
- The Paloni Show! Halloween Special!FilmFilm · jako Reed
2021
- RecordsFilmFilm · w roli samego siebie
- Too Soon: Comedy After 9/11FilmFilm · w roli samego siebie
2020
- A Wrestling Christmas MiracleFilmFilm · jako Rice
- AGFA Mystery Mixtape #1FilmFilm · w roli samego siebie
- The Truth About Santa ClausFilmFilm · jako Dr. Leland
- This Is Stand-UpFilmFilm · w roli samego siebie
- Unbelievable!!!!!FilmFilm · jako LeGrande Bushe
2019
- Boy BandFilmFilm · jako Mort (głos)
- SpongeBob’s Big Birthday BlowoutFilmFilm · w roli samego siebie
- Super GidgetFilmFilm · jako Infester (głos)
2018
- The Last Sharknado: It's About TimeFilmFilm · jako Rand McDonald
2017
- Dying LaughingFilmFilm · w roli samego siebie
- Night of Too Many Stars: America Unites for Autism ProgramsFilmFilm · w roli samego siebie
- Sharknado 5: Global SwarmingFilmFilm · jako Ron McDonald
- The Cyberchase MovieFilmFilm · jako Digit (głos)
- The History of ComedySerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 14
2016
- Can We Take a Joke?FilmFilm · w roli samego siebie
- Gender BenderFilmFilm · jako Dr. Montalto
- Hospital ArrestFilmFilm · jako Carter
- Midnight ShowFilmFilm · jako Gilbert
- Sharknado 4: The 4th AwakensFilmFilm · jako Ron McDonald
- The Comedian's Guide to SurvivalFilmFilm · w roli samego siebie
- ThingstarterSerialSerial
2015
- Rock StoryFilmFilm · jako Dwayne Smiley
- The Nasty Show hosted by Artie LangeFilmFilm · w roli samego siebie
2014
- Dinner with Friends with Brett Gelman and FriendsFilmFilm · jako Gilbert
- Elf: Buddy's Musical ChristmasFilmFilm · jako Mr. Greenway (głos)
- The Newbridge Tourism Board Presents: "We're Newbridge, We're Comin' To Get Ya!"FilmFilm · w roli samego siebie
2013
- When Jews Were FunnyFilmFilm
2012
- Comedy Central Roast of RoseanneFilmFilm · w roli samego siebie
- Gotham Comedy LiveSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1
2011
- Comedy Central Roast of Donald TrumpFilmFilm · w roli samego siebie
- Miss DecemberFilmFilm · jako The Police Officer
2010
- Comedy Central Roast of David HasselhoffFilmFilm · w roli samego siebie
- RobotomySerialSerial · jako Tickle Me Psycho dolls · Odcinki: 1
2009
- Comedy Central Roast of Joan RiversFilmFilm · w roli samego siebie
- Hysterical PsychoFilmFilm · jako Mr G
- InfomercialsSerialSerial · jako Gilbert Gottfried · Odcinki: 1
2008
- Comedy Central Roast of Bob SagetFilmFilm · w roli samego siebie
- Z RockSerialSerial
2007
- CN Invaded Part 3: That Darn PlatypusFilmFilm · jako Rick the Platypus (głos)
- Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your DreamsFilmFilm · jako Iago (głos)
- The A-ListSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1
2006
- I Love the '70s: Volume 2SerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 10
- I Love ToysSerialSerial
- The Last RequestFilmFilm · jako Bum
2005
- Back By MidnightFilmFilm · jako Security Guard
- Billy and Mandy Save ChristmasFilmFilm · jako Santa Claus (głos)
- Comedy Central Roast of Jeff FoxworthyFilmFilm · jako Jeff's Cow
- Disney Princess Sing Along Songs, Vol. 2 - Enchanted Tea PartyFilmFilm · jako Iago (głos)
- Gilbert Gottfried: Dirty JokesFilmFilm · w roli samego siebie · Scenarzysta · Producent wykonawczy
- Hi-JinksSerialSerial
- Jasmine's Enchanted Tales: Journey of a PrincessFilmFilm · jako Iago (głos)
- Saturday Night Live in the '80s: Lost and FoundFilmFilm · w roli samego siebie
2004
- Diamond in the Rough: The Making of AladdinFilmFilm · w roli samego siebie
- The Amazing FloydiniFilmFilm · jako Strange Man
2003
- Comedy Central Roast of Denis LearyFilmFilm · w roli samego siebie
- Comedy Central RoastsSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 7
- I Love the '80s Strikes BackSerialSerial
- Yakkity YakSerialSerial
2002
- Mickey's House of VillainsFilmFilm · jako Iago (głos)
- Pet StarSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1
2001
- LongshotFilmFilm · jako Record Store Boss
- The N.Y. Friars Club Roast of Hugh HefnerFilmFilm · w roli samego siebie
1999
- GoosedFilmFilm · jako Alan Levy
- Saturday Night Live: 25th Anniversary SpecialFilmFilm · w roli samego siebie
1998
- Hollywood SquaresSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 200
- Kids Are PunnyFilmFilm · w roli samego siebie
- TiteyFilmFilm · jako Napoleon (głos)
1997
- The Weird Al ShowSerialSerial · jako Al's Imaginary Friend Gilbert · Odcinki: 1
1996
- Aladdin and the King of ThievesFilmFilm · jako Iago (głos)
- Be Cool About Fire SafetyFilmFilm · jako Seemore Smoke (głos)
- Escape From a Wonderful LifeFilmFilm · jako Man on Porch (głos)
1995
- Aladdin on IceFilmFilm · jako Iago (głos) (nie w napisach)
- Hope and GloriaSerialSerial · jako Gilbert Gottfried · Odcinki: 1
- Problem Child 3FilmFilm · jako Dr. Peabody
- The Parent 'HoodSerialSerial
- The Twisted Tales of Felix the CatSerialSerial
- The WatcherSerialSerial
1994
- Bump in the NightSerialSerial · jako Stink Bug (głos) · Odcinki: 1
- Saved by the Bell: Wedding in Las VegasFilmFilm · jako Bert Banner
- Silk DegreesFilmFilm · jako Rene
- The Return of JafarFilmFilm · jako Iago (głos)
1993
- Problem ChildSerialSerial · jako Peabody (głos) · Odcinki: 13
1992
- Adventures in WonderlandSerialSerial · jako Mike McNasty · Odcinki: 1
- Gilbert Gottfried: Command PerformanceFilmFilm · w roli samego siebie · Scenarzysta
- The Amazing Live Sea MonkeysSerialSerial · jako The Director · Odcinki: 11
- The Making of Aladdin: A Whole New WorldFilmFilm · w roli samego siebie
1991
- The Horror Hall of Fame IIFilmFilm · w roli samego siebie
1990
- Seriously... Phil CollinsFilmFilm · jako Roger - TV Executive
1989
- Never on TuesdayFilmFilm · jako Lucky Larry Lupin (nie w napisach)
- One Night StandSerialSerial · Scenarzysta
1988
- Norman's CornerFilmFilm · jako Norman · Scenarzysta
1987
- Gilbert Gottfried... NaturallyFilmFilm · Scenarzysta
1985
- Bad MedicineFilmFilm · jako Dr. Tony Sandoval
1984
- Al TVSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1
- The House of GodFilmFilm · jako Paramedic
1980
- CNN Special ReportSerialSerial · w roli samego siebie · Odcinki: 1
- The Further Adventures of Wally BrownFilmFilm · jako Bernstein
Michael OliverWspólne tytuły: 2
John RitterWspólne tytuły: 2
Jack WardenWspólne tytuły: 2
Amy YasbeckWspólne tytuły: 2