
Oyuncu · Seslendirme sanatçısı · Yönetmen
Seth Rogen
Seth Rogen, 1989 ile 2026 arasında 92 film ve 38 dizi yapımında yer aldı. Nahoko'da: 70 film ve 40 dizi. En bilinen yapımları: Çok Fena, Kung Fu Panda ve 40 Yıllık Bekar.
- Doğum
- 15 Nisan 1982 (44 yaşında)
- Doğum yeri
- Vancouver, Kanada
- Diğer adları
- Seth Aaron Rogen
- Faaliyet alanları
- Oyuncu · Seslendirme sanatçısı · Yönetmen · Senarist · Yapımcı · Yaratıcı
- Uyruk
- Kanada, ABD
- Kariyer başlangıcı
- 1989
- Eş
- Lauren Miller
- Eğitim
- Point Grey Secondary School, Vancouver Talmud Torah
Wikipedia · Wikidata · IMDb · Instagram · X · Facebook · TMDB
Bilinen yapımları
★ 7,6
★ 7,6
★ 7,1
★ 6,6
★ 7,1Kirala/Satın alAnchorman: O Bir Efsane2004
★ 6,9
★ 6,5Kirala/Satın alDiktatörlerle Görüşme2014
★ 6,9
★ 7,3
★ 7,6
★ 6,3
★ 6,8Nerede izlenir
Türkiye
Şu anda Türkiye ülkesinde yayında: 110 yapımdan 50 tanesi.
Erişilebilirlik: JustWatch · TMDB
Biyografi
Seth Aaron Rogen, 15 Nisan 1982 tarihinde Vancouver, Britanya Kolumbiyası, Kanada'da dünyaya gelmiştir. Ukrayna ve Rusya kökenli Yahudi bir ailenin çocuğu olarak büyüyen Rogen, komediye olan yeteneğini küçük yaşlarda keşfetti ve henüz 13 yaşındayken stand-up gösterileri yapmaya başladı. Gençlik yıllarında yerel komedi kulüplerinde sahne alırken, kariyerinin dönüm noktası olacak kişiyle, yapımcı ve yönetmen Judd Apatow ile yolları kesişti. Oyunculuk kariyerine adım atması, lise yıllarını yarıda bırakıp Los Angeles'a taşınarak Apatow'un kült klasik haline gelen televizyon dizisi "Freaks and Geeks"te (1999-2000) alaycı Ken Miller karakterini canlandırmasıyla başladı. Bu dizinin erken iptalinin ardından yine Apatow'un yapımcılığını üstlendiği "Undeclared" (2001-2002) dizisinde hem oyuncu hem de senarist olarak yer aldı. Rogen'ın sinema dünyasındaki asıl çıkışı ise, yine Judd Apatow'un yönettiği ve başrolünde Steve Carell'in yer aldığı hit komedi filmi "40 Yıllık Bekar" (The 40-Year-Old Virgin) (2005) ile gerçekleşti. Bu filmdeki performansı ve kamera arkasındaki katkıları, onu Hollywood'un yeni nesil komedi yıldızlarından biri haline getirdi. Rogen'ı geniş kitlelere tanıtan ve başrol statüsüne taşıyan yapım ise Katherine Heigl ile başrolü paylaştığı romantik komedi "Kaza Kurşunu" (Knocked Up) (2007) oldu.
Rakamlarla kariyer
Kariyer
- Kariyer başlangıcı
- 1999
- Nahoko'daki yapımlar
- 70 film ve 40 dizi
- Başlıca türler
- Komedi, Dram, Macera
- Sıradaki yapım
- Babies (2027)
Puanlar ve gişe
- Ortalama puan
- ★ 6,6 IMDb
- En çok oy alan
- Çok Fena
- Gişe
- 7,7 milyar dolar, başta Aslan Kral (1,7 milyar dolar)
En yüksek puanlılar
Ödüller ve adaylıklar
1 ödül1 adaylık
- 2026En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal ya da Komedi · StüdyoKazandı
- 2023En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Dizi, Mini-dizi veya Televizyon filmi · Pam & TommyAday
Kaynak: Wikidata
Sık çalıştığı kişiler
Filmografi 110
2026
- SupergirlFilmFilm · Mousy Alien rolünde (ses) (jenerikte adı geçmiyor)★ 5,8
- DavetFilmFilm · Joe rolünde★ 7,4
- The Wrong GirlsFilmFilm · Dio rolünde (ses) · Yapımcı★ 5,3
2025
- StüdyoDiziDizi · Matt Remick rolünde · Yönetmen · Senarist · Yönetici yapımcı · Yaratıcı · 11 bölüm★ 8,0
- İyi ŞansFilmFilm · Jeff rolünde
★ 6,4 - Hayvan ÇiftliğiFilmFilm · Napoleon rolünde (ses)★ 3,1
- Breakdown: 1975FilmFilm · kendi rolünde
★ 6,8
2024
- Kung Fu Panda 4FilmFilm · Mantis rolünde (ses)Kirala/Satın al★ 6,3
- Nobody Wants ThisDiziDizi · Rabbi Neil rolünde · 2 bölüm
★ 7,7 - Mufasa: Aslan KralFilmFilm · Pumbaa rolünde (ses)
★ 6,6 - Miller'ın FavorisiFilmFilm · Yapımcı

★ 5,2 - Sosis Partisi: GıdatopyaDiziDizi · Frank rolünde (ses) · Senarist · Yönetici yapımcı · Yaratıcı · 16 bölüm★ 5,7
2023
- Süper Mario Kardeşler FilmiFilmFilm · Donkey Kong rolünde (ses)Kirala/Satın al★ 7,0
- Gen VDiziDizi · Senarist · Yönetici yapımcı
★ 7,6 - Ninja Kaplumbağalar: Mutant KargaşasıFilmFilm · Bebop rolünde (ses) · Senarist · Orijinal hikâye · Yapımcı
★ 7,2 - Keriz ParasıFilmFilm · Gabe Plotkin rolünde★ 6,8
- Örümcek AğıFilmFilm · Yapımcı
★ 5,9 - Joy RideFilmFilm · Yapımcı★ 6,4
- PlatonikDiziDizi · Will rolünde · Yönetici yapımcı · 20 bölüm★ 7,2
- History of the World: Part IIDiziDizi · Noah rolünde · 1 bölüm
★ 5,5 - KrapopolisDiziDizi · Thor rolünde (ses) · 1 bölüm★ 6,6
2022
- FabelmanlarFilmFilm · Benny Loewy rolünde

★ 7,5 - Chip ve Dale: Kurtarma TimiFilmFilm · Bob the Warrior Viking / Pumbaa / Mantis / B.O.B. rolünde (ses)
★ 6,9 - Pam & TommyDiziDizi · Rand Gauthier rolünde · Yönetici yapımcı · 8 bölüm
★ 7,2 - The Boys Sunar: ŞeytaniDiziDizi · Drug Dealer rolünde (ses) · Senarist · Yönetici yapımcı · 8 bölüm
★ 6,8
2021
- InvincibleDiziDizi · Allen rolünde (ses) · Yönetici yapımcı · 32 bölüm
★ 8,7 - HacksDiziDizi · Seth Rogen rolünde · 1 bölüm
★ 8,3 - Santa Inc.DiziDizi · Santa Claus rolünde (ses) · Yönetici yapımcı · 8 bölüm★ 1,8
2020
- An American PickleFilmFilm · Herschel Greenbaum / Ben Greenbaum rolünde · Yapımcı★ 5,7
- Home Movie: The Princess BrideDiziDizi · Miracle Max rolünde · 1 bölüm★ 7,8
- Console WarsFilmFilm · Yapımcı★ 7,0
- LA OriginalsFilmFilm · kendi rolünde★ 7,2
- The Perfect WeaponFilmFilm · kendi rolünde
★ 7,2
2019
- The BoysDiziDizi · Seth Rogen / SIR-CUMS-A-LOT-779 rolünde (jenerikte adı geçmiyor) · Yönetici yapımcı · 40 bölüm
★ 8,5 - Aslan KralFilmFilm · Pumbaa rolünde (ses)
★ 6,8 - Denemeye DeğerFilmFilm · Fred Flarsky rolünde · Yapımcı
★ 6,8 - Uslu ÇocuklarFilmFilm · YapımcıKirala/Satın al★ 6,7
- The Twilight ZoneDiziDizi · Adam Wegman / Seth Rogen rolünde · 1 bölüm★ 6,1
- Black MondayDiziDizi · Yönetmen · Yönetici yapımcı★ 7,4
- The Chef ShowDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm
★ 8,2 - ZerovilleFilmFilm · Viking Man rolünde★ 4,6
2018
- Aman Kızım!FilmFilm · YapımcıKirala/Satın al★ 6,2
- Game Over, Man!FilmFilm · Yapımcı
★ 5,5 - Baba GibiFilmFilm · Jeff rolünde
★ 6,1 - ArizonaFilmFilm · Gary rolünde★ 5,8
2017
- Felaket SanatçıFilmFilm · Sandy rolünde · Yapımcı
★ 7,3 - Big MouthDiziDizi · Seth Goldberg rolünde (ses) · 3 bölüm
★ 7,8 - Future ManDiziDizi · Susan rolünde · Yönetmen · Yönetici yapımcı · 26 bölüm
★ 7,6 - Friends from CollegeDiziDizi · Paul Dobkin / Party Dog rolünde · 1 bölüm
★ 6,9 - The Jim Jefferies ShowDiziDizi · Cole Kleen rolünde★ 7,5
2016
- Sosis PartisiFilmFilm · Frank / Sergeant Pepper / Peanut Butter rolünde (ses) · Senarist · Orijinal hikâye · Yapımcı★ 6,1
- Kung Fu Panda 3FilmFilm · Mantis rolünde (ses)

★ 7,1 - Kötü Komşular 2FilmFilm · Mac Radner rolünde · Senarist · Yapımcı
★ 5,7 - VaizDiziDizi · Yönetmen · Orijinal hikâye · Yönetici yapımcı · Yaratıcı★ 7,9
2015
- Steve JobsFilmFilm · Steve Wozniak rolündeKirala/Satın al★ 7,2
- Çılgın Bir GeceFilmFilm · Isaac rolünde · Yapımcı
★ 6,4 - Being CanadianFilmFilm · kendi rolünde★ 6,3
2014
- Liseli Polisler 2FilmFilm · Morton Schmidt Double rolünde (jenerikte adı geçmiyor)Kirala/Satın al★ 7,0
- Diktatörlerle GörüşmeFilmFilm · Aaron Rapaport rolünde · Yönetmen · Orijinal hikâye · YapımcıKirala/Satın al★ 6,5
- Kötü KomşularFilmFilm · Mac Radner rolünde · Yapımcı

★ 6,3 - Broad CityDiziDizi · Male Stacy rolünde · 1 bölüm★ 8,4
- Ses ve ÖfkeFilmFilm · Telegraph Operator rolünde★ 4,8
2013
- Buraya KadarFilmFilm · Seth Rogen rolünde · Yönetmen · Senarist · Yapımcı
★ 6,6
2012
- Gözüm ÜzerinizdeFilmFilm · Senarist
★ 5,7 - Annemle YollardaFilmFilm · Andy Brewster rolünde · Yönetici yapımcıKirala/Satın al★ 5,8
- The Mindy ProjectDiziDizi · Sam Kleinfeld rolünde · 1 bölüm★ 7,5
- The Eric Andre ShowDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm★ 8,5
- Ara Beni EğlenelimFilmFilm · Jerry rolündeKirala/Satın al★ 6,0
- Burning LoveDiziDizi · Roger rolünde · 2 bölüm★ 7,9
- Loiter SquadDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm★ 7,0
2011
- Kung Fu Panda 2FilmFilm · Mantis rolünde (ses)

★ 7,3 - Şansa BakFilmFilm · Kyle Hirons rolünde · Yapımcı
★ 7,6 - PaulFilmFilm · Paul rolünde (ses)
★ 6,9 - Yeşil Yaban ArısıFilmFilm · Britt Reid / Green Hornet rolünde · Senarist · Yönetici yapımcı
★ 5,8 - Bu Dans SeninFilmFilm · Lou rolünde★ 6,5
- Comic-Con Episode IV: A Fan's HopeFilmFilm · kendi rolünde★ 7,0
- Billy on the StreetDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm★ 7,9
2010
- With Great Power: The Stan Lee StoryFilmFilm · kendi rolünde★ 7,0
2009
- Canavarlar Yaratıklara KarşıFilmFilm · B.O.B. rolünde (ses)

★ 6,4 - Matrak AdamlarFilmFilm · Ira Wright rolünde · Yönetici yapımcıKirala/Satın al★ 6,3
- Eastbound & DownDiziDizi · Texas Pitcher rolünde · 1 bölüm★ 8,2
- Gözüm ÜstündeFilmFilm · Ronnie Barnhardt rolündeKirala/Satın al★ 5,8
- FanboysFilmFilm · Admiral Seasholtz / Alien / Roach rolünde★ 6,5
- The LeagueDiziDizi · Dirty Randy rolünde (ses) · Senarist · 5 bölüm★ 8,2
- Kağıttan YürekFilmFilm · Seth Rogen rolünde★ 6,0
2008
- Kung Fu PandaFilmFilm · Mantis rolünde (ses)

★ 7,6 - Üşütük KafalarFilmFilm · Dale Denton rolünde · Senarist · Orijinal hikâye · Yönetici yapımcı
★ 6,9 - Üvey KardeşlerFilmFilm · Sporting Goods Manager rolündeKirala/Satın al★ 6,9
- Garip Bir Aşk ÖyküsüFilmFilm · Zack rolünde★ 6,5
- HortonFilmFilm · Morton rolünde (ses)
★ 6,8 - Spiderwick GünceleriFilmFilm · Hogsqueal rolünde (ses)Kirala/Satın al★ 6,5
- Drillbit TaylorFilmFilm · SenaristKirala/Satın al★ 5,7
- Vahşi DoğaFilmFilm · Helicopter Ranger rolünde (ses)★ 5,2
2007
- Çok FenaFilmFilm · Officer Michaels rolünde · Senarist · Yönetici yapımcı
★ 7,6 - Kaza KurşunuFilmFilm · Ben Stone rolünde · Yönetici yapımcı

★ 6,9 - Şrek ÜçFilmFilm · Ship Captain rolünde (ses)

★ 6,1
2006
- Sen, Ben ve DupreeFilmFilm · Neil rolünde
★ 5,6
2005
- 40 Yıllık BekarFilmFilm · Cal rolünde
★ 7,1 - American Dad!DiziDizi · Student rolünde (ses) · 1 bölüm
★ 7,4 - The Comeback (dizi)DiziDizi

★ 7,9
2004
- Anchorman: O Bir EfsaneFilmFilm · Eager Cameraman rolündeKirala/Satın al★ 7,1
2003
- Arrested DevelopmentDiziDizi · Young George Bluth rolünde · 4 bölüm★ 8,6
- MythBustersDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm★ 8,3
2001
- Karanlık YolculukFilmFilm · Ricky Danforth rolünde★ 8,0
- UndeclaredDiziDizi · Ron Garner rolünde · Senarist · 16 bölüm★ 7,9
2000
- Curb Your EnthusiasmDiziDizi · Seth Rogen rolünde · 1 bölüm

★ 8,8
1999
- Family GuyDiziDizi · Seth Rogen rolünde (ses) · 2 bölüm
★ 8,1 - Freaks and GeeksDiziDizi · Ken Miller rolünde · 18 bölüm★ 8,7
1998
- Dawson's CreekDiziDizi · Bob rolünde · 1 bölüm★ 6,8
1989
- SimpsonlarDiziDizi · Seth Rogen / Lyle McCarthy rolünde (ses) · Senarist · 2 bölüm
★ 8,6
Diğer yapımlar 58
Kataloğumuzda yok: bu bağlantılar TMDB'yi açar.
2027
- BabiesFilmFilm · Aaron rolünde
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem 2FilmFilm · Yapımcı
2026
- Mane SixFilmFilm · Ian Seehorn rolünde (ses) · Yönetmen · Senarist · Orijinal hikâye · Yapımcı · Besteci
- TanglesFilmFilm · Zach rolünde (ses) · Yapımcı
- The Muppet ShowFilmFilm · Seth Rogen rolünde · Yönetici yapımcı
- The Sister Hand and Twilight Sparkle ShowDiziDizi · Ian Seehorn rolünde (ses) · Yönetmen · Senarist · Yaratıcı · 5 bölüm
- Tiny FugitivesFilmFilm · Yapımcı
2025
- CoachFilmFilm · Yönetici yapımcı
- SNL50: The Homecoming ConcertFilmFilm · kendi rolünde
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Chrome Alone 2 - Lost in New JerseyFilmFilm · Yapımcı
2024
- Peppermint SpiralFilmFilm · Mr. Lee rolünde (ses)
- StormyFilmFilm · kendi rolünde
- Taking CareFilmFilm · kendi rolünde · Yönetici yapımcı
- The Great Canadian Pottery Throw DownDiziDizi · kendi rolünde · Yönetici yapımcı · 8 bölüm
2023
- Maximum TruthFilmFilm · kendi rolünde
- Michel Gondry: Do It YourselfFilmFilm · kendi rolünde
- Paul T. GoldmanDiziDizi · Yönetici yapımcı
- The Fabelmans: A Family in FilmFilmFilm · kendi rolünde
2022
- Kurt Braunohler: Perfectly StupidFilmFilm · Yönetici yapımcı
2020
- Dear Class of 2020FilmFilm · kendi rolünde
- Muppets NowDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm
- The Disney Family Singalong - Volume IIFilmFilm · kendi rolünde
2019
- Breakfast, Lunch & DinnerDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm
- The Lion King: Can You Feel The Love Tonight with Robin RobertsFilmFilm
2018
- CultureshockDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm
- Freaks and Geeks: The DocumentaryFilmFilm · kendi rolünde
- Oh, Hi Mark: Making a DisasterFilmFilm · kendi rolünde
- Seth Rogen's Hilarity for CharityFilmFilm · kendi rolünde
- Tower of Song: A Memorial Tribute to Leonard CohenFilmFilm · kendi rolünde
2017
- Dumpster DivingFilmFilm · Bryan rolünde · Yönetmen
- Talking with Chris HardwickDiziDizi · kendi rolünde · 1 bölüm
2016
- Kung Fu Panda: Secrets of the ScrollFilmFilm · Mantis rolünde (ses)
2014
- Cops, Cum, Dicks, and FlyingFilmFilm · Officer Durand rolünde
- Dave Skylark's Very Special VMA SpecialFilmFilm · Aaron Rappaport rolünde
- HitRECord on TV with Joseph Gordon-LevittDiziDizi
- RubberheadFilmFilm · Officer Durand (segment "Knickers") rolünde
- Seth Rogen's Hilarity for CharityFilmFilm
2013
- Comedy Central Roast of James FrancoFilmFilm · kendi rolünde
- Kung Fu Panda: The Awesome Secrets CollectionFilmFilm · Mantis rolünde (ses)
- Monsters vs Aliens StoriesFilmFilm
- Seth Rogen Is the Worst Person in the WorldFilmFilm · Seth Rogen rolünde
2012
- Dreamworks Spooky StoriesFilmFilm · Mantis rolünde (ses)
- Shrek's Thrilling TalesFilmFilm · B.O.B. rolünde (ses)
2011
- Fight for Your Right RevisitedFilmFilm · Mike D (B-Boys 1) rolünde
- Kung Fu Panda: Secrets of the MastersFilmFilm · Mantis rolünde (ses)
- Night of the Living CarrotsFilmFilm · B.O.B. rolünde (ses)
2010
- Kung Fu Panda HolidayFilmFilm · Mantis rolünde (ses)
2009
- B.O.B.'s Big BreakFilmFilm · B.O.B. rolünde (ses)
- Funny People: LiveFilmFilm · kendi rolünde
- Mutant Pumpkins from Outer SpaceFilmFilm · B.O.B. rolünde (ses)
- Popcorn Porn: Watching 'Zack and Miri Make a Porno'FilmFilm · kendi rolünde
- Teen Spirit: Teenagers and HollywoodFilmFilm · kendi rolünde
2008
- This Is Not SexFilmFilm
2007
- Assume the Position 201 with Mr. WuhlFilmFilm · kendi rolünde
- Jay and Seth Versus the ApocalypseFilmFilm · Seth rolünde · Senarist
2006
- American StorageFilmFilm · Louie the Delivery Guy rolünde
2004
- Wake Up, Ron Burgundy: The Lost MovieFilmFilm · Eager Cameraman rolünde
2003
- DreamWorks 6 Spooky Stories CollectionDiziDizi · B.O.B. rolünde (ses) · 2 bölüm
James Franco6 ortak yapım
Jonah Hill4 ortak yapım
Jay Baruchel3 ortak yapım
Paul Rudd3 ortak yapım
Craig Robinson3 ortak yapım
Rose Byrne3 ortak yapım
Jason Segel2 ortak yapım
Carla Gallo2 ortak yapım